ویزای توریستی کانادا

در چندین سال اخیر، کشور کانادا به عنوان یکی از برترین مقاصد جهت ادامه تحصیل، فرصت های عالی شغلی، زندگی و سفر توریستی انتخاب شده است. با توجه به سیاست های اداره مهاجرت کانادا، شهروندان ایرانی جهت سفر به کانادا نیازمند دریافت ویزا هستند. از طرفی، با توجه به هدف و انگیزه شما از سفر به کانادا از قبیل:

  • دیدار اقوام و آشنایان
  • بازدید از جاذبه های توریستی و طبیعت بکر کانادا
  • ادامه تحصیل یا استفاده از فرصت های مطالعاتی و شغلی
  • شرکت در کنفرانس ها و کنگره های علمی، نمایشگاه های تجاری

نوع ویزای درخواستی شما متفاوت می شود.

ما در راوی سفر سعی داریم با ارائه اطلاعاتی کامل و جامع، در پروسه اخذ ویزا از ابتدا تا انتها همراه شما باشیم.

ویزا کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای تویستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی و … است که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزای کانادا به همراه توضیحات آن ارائه گشته است. به طور کلی انواع ویزای کانادا اساسا به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود:

  • ویزای اقامت موقت کانادا ( کمتر از 6 ماه ) 
  • ویزای اقامت دائم کانادا ( بیشتر از 6 ماه )

به منظور ثبت درخواست ویزای کانادا به دو روش می توان اقدام کرد

روش اول  ثبت  درخواست ویزا به صورت آنلاین: در این روش متقاضی کلیه فرم ها و مدارک خود را به صورت آنلاین ارسال میکند و سپس برای انگشت نگاری به صورت حضوری به یکی از دفاتر VAC(Visa Application Center) یا سفارت های کانادا مراجعه میکند.

 روش دوم درخواست ویزا به صورت On Paper: در این روش متقاضی با مراجعه حضوری به سفارت کانادا و ارائه مدارک به صورت دستی پرکردن فرم های درخواست ویزا در سفارت کانادا، درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا ثبت میکند.

متقاضیان دریافت ویزای اقامت موقت کانادا تنها اجازه اقامت محدود در این کشور را دارند و نهایتا در هر بار ورود تنها 6 ماه اجازه اقامت در این کشور را دارند و پس از آن ملزم به ترک خاک کانادا هستند.

ویزای توریستی کانادا از نوع ویزاهای اقامت موقت است که با نام Visitor Visa شناخته میشود و همانطور که از اسم این ویزا مشخص است، افرادی که به قصد بازدید از اقوام و نزدیکان یا به قصد توریستی به کانادا سفر میکنند باید برای این نوع ویزا اقدام کنند. ویزاهای توریستی کانادا به صورت چندبار ورود یا Multiple صادر میشود و معمولا با نام ویزای مولتی 5 ساله کانادا در ایران شناخته میشود.

این ویزا، نوعی از ویزای توریستی است که تنها برای والدین، یا پدر بزرگ و مادربزرگ افرادی صادر می شود که شهروند کانادا هستند یا اقامت دائم کانادا را دارند. مزیت اصلی این نوع ویزا نسبت به Visitor Visa این است که با این ویزا چند بار ورود، دارنده ویزا در هر بار ورود اجازه دارد حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد.

اما شرایط دریافت این ویزا نسبت به Visitor Visa کمی متفاوت است و جهت اخذ این ویزا دعوت کننده باید حداقل شرایط زیر را دارا باشد:

  • دعوت کننده حتما باید فرزند یا نوه فرد متقاضی باشد.
  • حداقل میزان حقوق پایه دعوت کننده در کانادا از سالی ۲۴۰۰۰ دلار نباید کمتر باشد؛
  • مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی دعوت کننده حتما باید ضمیمه پرونده متقاضی شود.
  • دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده باشد و متقاضی نیز باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود و دریافت تاییدیه پزشک معتمد سفارت از نظر سلامت متقاضی تا مشخص شود که هدف از اقامت متقاضی در کانادا درمان و تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت کانادا نیست.