تورنتو ، کانادا ، ویزا کانادا ،مهاجرت ، ویزا

ویزای توریستی کانادا

میدانم شما هم با توجه به شرایط خوب کشور کانادا، طبیعت‌ بی‌نظیر، امنیت بالا، فرهنگ و آداب رسوم متفاوت کانادا همه و همه رویای سفر به کانادا را دارید.

شما برای سفر به کشور کانادا، نیاز به اطلاع از شرایط لازم برای اپلای ویزا کانادا، مدارک موردنیاز ویزای کانادا، مراحل اپلای، رزرو وقت سفارت و سایر جزئیات ریز و درشت دارید . این پروسه بسیار مهم هست و تاثیر زیادی در موفقیت پرونده شما دارد.

به همین دلیل قصد دارم در این صفحه تمام موارد مربوط به هزینه، مدارک و شرایط ویزای توریستی کانادا را بررسی کنم.

در چندین سال اخیر، کشور کانادا به عنوان یکی از برترین مقاصد جهت ادامه تحصیل، فرصت های عالی شغلی، زندگی و سفر توریستی انتخاب شده است. با توجه به سیاست های اداره مهاجرت کانادا، شهروندان ایرانی جهت سفر به کانادا نیازمند دریافت ویزا هستند. از طرفی، با توجه به هدف و انگیزه شما از سفر به کانادا از قبیل:

 • دیدار اقوام و آشنایان
 • بازدید از جاذبه های توریستی و طبیعت بکر کانادا
 • ادامه تحصیل یا استفاده از فرصت های مطالعاتی و شغلی
 • شرکت در کنفرانس ها و کنگره های علمی، نمایشگاه های تجاری

نوع ویزای درخواستی شما متفاوت می شود.

ما در راوی سفر سعی داریم با ارائه اطلاعاتی کامل و جامع، در پروسه اخذ ویزا از ابتدا تا انتها همراه شما باشیم.

کانادا کشوری هست که در ایران سفارتخانه ندارد. به همین دلیل، یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان این است که برای تحویل مدارک خود به نزدیک‌ترین کشوری که سفارت کانادا را دارد، مراجعه کنند. ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و امارات جزو کشورهایی هستند که ایرانیان برای اخذ ویزای توریستی کانادا انتخاب می‌کنند. 

کانادا جزو کشورهایی است که متقاضیان زیادی برای اخذ ویزای توریستی دارد. در برخی فصول حجم تقاضاها به قدری زیاد است که بررسی درخواست‌ها بیشتر از 4 ماه طول می‌کشد. بنابراین، تدابیری که این کشور برای صدور ویزای توریستی در نظر گرفته است کمی سختگیرانه است. 

کارشناسان راوی سفر کاملا حرفه ای پرونده شمارو بررسی میکنند تا امکان ریجکت شدن پرونده شما به حداقل برسد و بتوانید برای گردش و تفریح به کشور زیبای کانادا سفر کنید.  

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه تمام پاسپورت های پیشین که در آن ویزا و یا مهر ورود و خروج ثبت شده است.
 • ترجمه مدارک شناسایی از قبیل شناسنامه و کارت ملی
 • ۱ قطعه عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ زمینه سفید
 • نامه تمکن و ریز پرینت ۴ ماه اخیر (موجودی حساب شما را به صورت دلار کانادا مشخص کرده باشد)
 • گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی سه ماه اخیر، لیست بیمه (در صورت شامل شدن)
 • ترجمه سند ملکی و یا اجاره نامه
 • ترجمه سند ازدواج/ طلاق (در صورت شامل شدن)
 • تکمیل فرم های فردی و خانوادگی
 • ارائه دعوتنامه و مدارک مالیاتی از خویشاوندان و یا دوستان ساکن کانادا به همراه PR و یا پاسپورت کانادایی میزبان ( در صورت شامل شدن)

 

ویزا کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای تویستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی و … است که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزای کانادا به همراه توضیحات آن ارائه گشته است. به طور کلی انواع ویزای کانادا اساسا به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای اقامت موقت کانادا ( کمتر از 6 ماه ) 
 • ویزای اقامت دائم کانادا ( بیشتر از 6 ماه )

به منظور ثبت درخواست ویزای کانادا به دو روش می توان اقدام کرد

روش اول  ثبت  درخواست ویزا به صورت آنلاین: در این روش متقاضی کلیه فرم ها و مدارک خود را به صورت آنلاین ارسال میکند و سپس برای انگشت نگاری به صورت حضوری به یکی از دفاتر VAC(Visa Application Center) یا سفارت های کانادا مراجعه میکند.

 روش دوم درخواست ویزا به صورت On Paper: در این روش متقاضی با مراجعه حضوری به سفارت کانادا و ارائه مدارک به صورت دستی پرکردن فرم های درخواست ویزا در سفارت کانادا، درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا ثبت میکند.

متقاضیان دریافت ویزای اقامت موقت کانادا تنها اجازه اقامت محدود در این کشور را دارند و نهایتا در هر بار ورود تنها 6 ماه اجازه اقامت در این کشور را دارند و پس از آن ملزم به ترک خاک کانادا هستند.

ویزای توریستی کانادا از نوع ویزاهای اقامت موقت است که با نام Visitor Visa شناخته میشود و همانطور که از اسم این ویزا مشخص است، افرادی که به قصد بازدید از اقوام و نزدیکان یا به قصد توریستی به کانادا سفر میکنند باید برای این نوع ویزا اقدام کنند. ویزاهای توریستی کانادا به صورت چندبار ورود یا Multiple صادر میشود و معمولا با نام ویزای مولتی 5 ساله کانادا در ایران شناخته میشود.

این ویزا، نوعی از ویزای توریستی است که تنها برای والدین، یا پدر بزرگ و مادربزرگ افرادی صادر می شود که شهروند کانادا هستند یا اقامت دائم کانادا را دارند. مزیت اصلی این نوع ویزا نسبت به Visitor Visa این است که با این ویزا چند بار ورود، دارنده ویزا در هر بار ورود اجازه دارد حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد.

اما شرایط دریافت این ویزا نسبت به Visitor Visa کمی متفاوت است و جهت اخذ این ویزا دعوت کننده باید حداقل شرایط زیر را دارا باشد:

 • دعوت کننده حتما باید فرزند یا نوه فرد متقاضی باشد.
 • حداقل میزان حقوق پایه دعوت کننده در کانادا از سالی ۲۴۰۰۰ دلار نباید کمتر باشد؛
 • مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی دعوت کننده حتما باید ضمیمه پرونده متقاضی شود.
 • دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده باشد و متقاضی نیز باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود و دریافت تاییدیه پزشک معتمد سفارت از نظر سلامت متقاضی تا مشخص شود که هدف از اقامت متقاضی در کانادا درمان و تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت کانادا نیست.

1- سفر کردن : به خصوص سفر به کشورهای حوزه شنگن که در سالهای اخیر انجام شده باشد و تعدد سفر به کشورهای آسیایی به خصوص کشور هایی که لیبل ویزا دارند اعتبار پاسپورتتان را بالا ببرید.

2- داشتن دعوتنامه : دعوت کننده هر چقدر رابطه خویشاوندی نزدیکتری با شما داشته باشد احتمال گرفتن ویزای شما بالا تر است و در رتبه های بعدی دعوتنامه دوستان که شرایط شغلی و مالی خوبی داشته باشند .

3- داشتن وابستگی و تای قوی برای بازگشت : وابستگی خانوادگی یعنی افرادی نزدیک شما که به لحاظ عاطفی به آنها وابسته هستید و در کشور مبدا میمانند مثلا فرزندان خردسال یا تک والدینی که به حضور و پرستاری شما نیازمندند .

4- ارائه پرونده شفاف : پرینت حساب و آورده های مالی و مدارک شغلی ثابت را شفاف ارائه دهید و از پیچیده کردن مدارک با ارائه مدارک اضافی مثلا 3 شغلی که همزمان آن را مدیریت میکنید و یا پرینت حسابی که ورود و خروج مبالغ بالایی دارند خودداری کنید.

5- برنامه سفر و هدف سفر مشخص : اگر قصد سفر توریستی دارید دقیق پلن سفر خود را بنویسید و مدارک اثباتی آن از قبیل واچر هتل و بلیط پرواز خود را ارائه دهید تا آفیسر پرونده قانع شود که شما واقعا توریست هستید .

6- چند نمونه از ویزای های کانادا اخذ شده توسط تیم ما

 

میزان اعتبار ویزای مولتی کانادا کاملا به میزان اعتبار گذرنامه بستگی دارد. چنانچه اعتبار گذرنامه شما 5سال باشد، میتوانید به مدت5 سال ویزا کانادا بگیرید. دقت کنید در مدت این 5 سال می‌توانید هر چند بار که می‌خواهید وارد کانادا شوید و هر بار 6 ماه در آن اقامت داشته باشید.

هزینه ویزای توریستی کانادا برای هر نفر 290دلار کاناداست.

شما می توانید به صورت کاملا رایگان، توسط تیم راوی سفر مشاوره شوید.

با ما تماس بگیرید: 05137610060