شنگن

ویزای شنگن

اگر حوزه شنگن را یک کشور واحد در نظر بگیریم با اخذ ویزای شنگن از هر کدام از 26 شهر داخل این کشور میتوانید وارد حوزه شنگن شوید .

حوزه شنگن متشکل از کشورهای :  اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین

همینطور که دیدید کشورهای مطرح اروپایی زیادی از اعضای حوزه شنگن هستند این ویزا از اعتبار و ارزش زیادی برخوردار است و داشتن این ویزا در پاسپورت میتواند اعتبار زیادی به پاسپورتتان دهد و به همان نسبت اخذ ویزا دشواری های خاص خودش را دارد .

1- ویزای نوع A یا ویزای ترانزیت فرودگاهی که فرد دارای این نوع ویزا میتواند تنها در یک فرودگاه زمانی که پرواز خود را تعویض میکند و در فرودگاه منتظر پرواز بعدی خود باشد یعنی در صورتی که بیشتر از یک فرودگاه ترانزیت داشته باشد و یا احتیاج به تعویض فرودگاه داشته باشد شامل ویزای ترانزیت نمیشود و باید ویزای نوع c درخواست دهد . 
در صورتی که فردی دارای یکی از شرایط زیر باشد ملزم به دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی نخواهد بود:

  • دارای ویزای معتبر حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن و یا آمریکا باشد.
  • دارای اقامت از یکی از کشورهای حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی EU وEEA ، شهرداری آندورا، کانادا، ژاپن، جمهوری سن مارینو و یا ایالات متحده آمریکا باشد.
  • دارای یک پاسپورت دیپلماتیک باشد.
  • عضوی از یک خانواده اتحادیه اروپا EU، EEA و یا شهروند سوئیس باشد.
  • جزء پرسنل پرواز تحت قرارداد کنوانسیون شیکاگو در هواپیمایی بین‌المللی باشد.

2- ویزای شنگن نوع B به ویزایی گفته میشود که فرد متقاضی میتواند ظرف 5 روز از چندین کشور حوزه شنگن با قطار یا خودرو عبور کرده و به کشوری خارج از حوزه شنگن خود را برساند .

3-ویزای شنگن نوع C به افرادی تعلق میگیرد که قصد سفر توریستی یا دیدار اقوام و یا شرکت در رویداد فرهنگی و ورزشی دارند و اصطلاحا به آن ویزای کوتاه مدت نیز گفته میشود و بسته به هدف سفر به 3 دسته تقسیم میگردد :

  • ویزای سینگل یا یک بار ورود : در این نوع ویزا فرد میتواند تنها یکبار وارد حوزه شنگن شده و قبل از اتمام مدت زمان ویزا از حوزه شنگن خارج شود .
  • ویزای دوبار ورود شنگن : این نوع ویزا تقریبا مشابه ویزای یکبار ورود است و فرد در مدت زمان معینی باید وارد و خارج شود و این بار تنها 2 بار اجازه ورود و خروج دارد.
  • ویزای مولتی و چند بار ورود شنگن : این نوع ویزا به فرد اجازه میدهد و مدت زمان مشخص بی نهایت بار وارد خاک حوزه شنگن شده و خارج شود ، عموما بار اول به فرد ویزای 3 ماهه مولتی میدهد و در مرحله بعد 6 ماهه و در مراحل بعد به ترتیب 1 ساله و 2 ساله و 3 و 4 ساله ویزای مولتی صادر میگردد.

بهتر است اگر قصد دارید ویزای مولتی درخواست دهید چندین بار از یک کشور ویزای سینگل ورود داشته باشید ، و در مواردی که فرد دعوتنامه از کمپانی یا خویشاوندان دارد حتی برای بار اول میتواند درخواست ویزای مولتی دهد .

4- ویزای ملی یا نوع D به فردی تعلق میگیرد که قصد اقامت دائم کار و یا تحصیل برای مدت زمان طولانی در یکی از کشورهای حوزه شنگن دارد و پس از اتمام کار و یا تحصیل به کشور خود باز میگردند .

اگر فرد مدارک مورد نیاز در چک لیستی که در ادامه میتوانید آن را دانلود کنید دارا باشد میتواند در خواست ویزای شنگن دهد اما داشتن شرایط به تنهایی دلیلی برای موفقیت در اخذ ویزای شنگن نیست ،
مشاوران ما در تیم راوی سفر شرایط و مدارک شما را بررسی کرده و با توجه به تجربه چندین ساله ی خود به شما در جهت اخذ ویزای شنگن یاری میرسانند .

1- دریافت مشاوره ویزا و عقد قرارداد
2- آماده سازی مدارک هویتی و شغلی توسط مسافر و ارسال مدارک به راوی سفر
3- گرفتن وقت سفارت جهت انگشت نگاری توسط راوی سفر
4- بررسی مدارک و اصلاح نواقص توسط راوی سفر
5- ارسال مدارک به دارالترجمه رسمی و مورد تایید سفارت توسط راوی سفر
6- آماده سازی مدارک تکمیلی از قبیل رزرو هتل و پرواز و بیمه مسافرتی با پوشش کرونا توسط راوی سفر
7- ارائه پرینت حساب بانکی و تمکن مالی توسط مسافر
8- مراجعه مسافر به دفاتر وی اف اس سفارت جهت انگشت نگاری و ارائه کلیه ترجمه مدارک شغلی و هویتی و مالی
9- نتیجه ویزا بعد از سپری شدن 14 الی 21 روز از انجام مصاحبه

با توجه به بازه زمانی طولانی در ایام پیک سفر و پروسه ارسال پاسپورت بعد از انجام مصاحبه حداقل 30 روز و حداکثر 60 روز قبل از تاریخ سفر خود میتوانید درخواست ویزا را ارسال نمایید.

چک لیست سفارت فرانسه
چک لیست سفارت سوئیس
چک لیست سفارت اسپانیا
چک لیست سفارت ایتالیا
چک لیست سفارت اتریش
چک لیست سفارت لهستان
چک لیست سفارت فنلاند
چک لیست سفارت آلمان
چک لیست سفارت سوئد
چک لیست سفارت پرتغال
چک لیست سفارت هلند
چک لیست سفارت بلژیک

پکیج طلایی  100 یورو

شامل مشاوره ویزا ، ارائه برنامه سفر کامل ، نوشتن کاور لتر ، گرفتن وقت ، پر کردن فرم ، رزروهتل و بلیط است و دارای تضمین بازگشت وجه است که در صورت عدم صدور ویزا کلیه مبالغ اخذ شده توسط تیم راوی سفر عودت میگردد .

پکیج نقره ای 70 یورو 
شامل مشاوره ویزا ، ارائه برنامه سفر کامل ، نوشتن کاور لتر ، گرفتن وقت ، پر کردن فرم ، رزرو هتل و بلیط است و هیچ هزینه ای عودت نمیگردد .

پکیج برنزی 50 یورو 
شامل گرفتن وقت ، پر کردن فرم ،رزرو هتل و بلیط میباشد . 

هزینه تایید وقت انگشت نگاری که عموما بین 200 تا 300 هزار تومان است و پس از اینکه انگشت نگاری انجام شد مبلغ بین 1 هفته تا 1 ماه آینده به حساب شخصی که وقت را گرفته عودت میگردد .
هزینه ی بررسی پرونده توسط سفارت  :

       هر نفر 13 ساله و یا بزرگتر 80 یورو
       کودک 6 تا 12 سال 40 یورو
       کودک زیر 6 سال رایگان

اگر فرد در 5 ساله گذشته هیچ ویزای شنگنی که در 5 سال گذشته صادر شده باشد ندارد بهتر است که به صورت گروهی و از تورهای آژانس راوی سفر و با ضمانتنامه بانکی اقدام نماید تا احتمال ریسک پرونده خود را پایین تر بیاورد .

اگر شخصی در هر کدام از کشورهای شنگن داشته باشید که آن شخص به شما دعوتنامه دهد احتمال ویزای خود را بالا میبرید .

اگر فردی دارای ویزاهای معتبر کانادا ، امریکا و یا استرالیا باشد توانایی گرفتن ویزای مولتی را نیز دارد .

اگر به صورت خانوادگی اقدام میکنید بهتر است یک نفر از اعضای خانواده در ایران برای اعتبار بخشیدن به برگشت شما درخواست ویزا ندهد .
در صورتی که دانشجو هستید و سن شما زیر 30 سال است بهتر است با پدر یا مادر جهت اخذ ویزا اقدام نمایید .

اگر کارمند هستید به هیچ وجه مانده ی حساب خیلی بالا ارائه ندهید و باید پرینت حساب شما با مدارک شغلی شما مطابقت داشته باشد .
اگر قبلا درخواست ویزای شنگن شما ریجکت شده است با مشاوره با تیم راوی سفر امکان اخذ ویزا را مجددا خواهید داشت .

برای مشاوره و اخذ ویزا در ساعات اداری با شماره ۰۵۱۳۷۶۱۰۰۶۰ تماس حاصل فرمایید و در ساعات غیر اداری به شماره واتس اپ ۰۹۳۵۹۸۲۵۰۹۳ پیغام دهید تا مشاوران با شما تماس بگیرند .